Zateplení rodinného domu

Kvalitní zateplení rodinného domu není přehnaně drahou investicí, protože vydaná investice se Vám do několika let vrátí zpátky formou úspory za energie. Jsme úspěšnými odborníky nejen přes zateplování rodinných domů, ale zabýváme se také například komerčními objekty. Rozhodli jste se pro zateplení Vašeho domu, ale nevíte jak na to? Kontaktujte nás. Nejjednodušší, nejrychlejší a také nejlevnější je zateplení stropu a střechy. Investice do zateplení stropu má nejrychlejší návratnost a výsledný efekt poznáte hned po zateplení. V oblasti zateplování objektů se vždy poraďte s odborníky, protože díky svým zkušenostem přesně ví, který typ zateplení rodinných domů Vám přinese efekt nejrychleji.

Zateplení fasády

Rozhodli jste se zateplit fasádu? To je sice hezké, ale mysleli jste také na to, že teplo stoupá ke stropu a tudíž proniká ven? Pokud se nejprve rozhodnete pro zateplení fasády a až poté pro strop, může se Vám snadno stát, že si ze svého domu vytvoříte komín, protože Vaše draze zaplacené teplo uteče stropem ven. Výsledný efekt se stejně dostaví až po zateplení půdních prostor a stropu, nejen proto dbejte rad našich odborníků.

Zateplení rodinného domu

Jak postupujeme při zateplení rodinného domu? Na takto položenou otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože izolace domu bývá individuální záležitost. Obecně však platí pravidlo, že je nejlépe zateplit půdní prostory a stropy poté sklepy a v neposlední řadě probíhá izolace stěn a zdí. Pokud se již rozhodnete pro zateplení svého obydlí, je vždy velmi dobré provést zateplení kompletní, protože jedině tak máte možnost ušetřit na energiích co nejvíce.

Izolace stropu a půdních prostor

Jak provést správnou izolaci stropu a půdních prostor? doporučíme Vám vhodný typ materiálu pro zateplení Vašeho domu. Mnohdy jedinou vhodnou volbou vzhledem k typu konstrukce je zateplení půdních prostor foukanou izolací. Aplikace této izolace probíhá nejen rychle, ale také bez zbytečného nepořádku. Při aplikaci můžete Váš dům také využívat bez ohledu na probíhající práce. Izolace Vám přináší velké množství výhod, například nevznikají tepelné mosty. Další nespornou výhodou, kterou Vám tato izolace přináší je také možnost využívat Vaše půdní prostory, přesně tak, jako před jejich zateplením. Pokud chcete zjistit, jak budou probíhat izolační práce například na Vašem domě, shlédněte naše videa, která jsme pro Vás připravili.

Rodinné domy nejčastěji rozdělujeme podle izolované konstrukce

Konstrukce je velmi důležitá pro kvalitní a správné zateplení Vašeho domu. Každá stavba je jiná, proto také vyžaduje jiný způsob zateplení.

Pokud zrovna Váš dům má trámový strop s dutinou, následná izolace probíhá například takto:

Obsahuje Vaše střecha šikminy? Nevadí! Také pro Vás máme připraveno vhodné řešení:

Šikmá dutina není vhodná k vyplnění izolací, pokud celá střešní konstrukce není konstrukčně řešená jako provětrávaná, protože jinak bude docházet ke kondenzaci vodních par.

Vhodným izolačním materiálem je v tomto případě izolace ze skelných vláken, které je lehké a snadno se dostane do obtížně aplikovatelných míst v konstrukci. Případně lze zvolit i izolační materiály na bázi celulózy (papíru), které velmi dobře v letních měsících účinně snižují přehřívání podkrovních místností. Ovšem aby celulózové (papírové) izolační materiály plnili dobře svou funkci musí být aplikovány ve velkých objemových hmotnostech, které mohou nepřiměřeně zatížit parotěsné fólie nebo sádrokartonové podhledy, proto vždy doporučujeme pro tyto typy izolantů pečlivé statické výpočty nebo rovnou použití parotěsných OSB desek místo parotěsné fólie.

Jak vyřešit izolaci ve dvouplášťové střeše? Nejdůležitější je správné odvětrání!

Pultové střechy jsou většinou řešeny s nedostatečným přisáváním a odvětráním. Navrhneme Vám v rámci aplikace foukané izolace i systém odvětrání tak, aby se dutina nad vrstvou izolace v létě nepřehřívala a nedocházelo vlivem špatného odvětrání dutiny ke kondenzací vodních par. Ideální kombinací odvětrání pultové střechy je osazení ventilačních hlavic a přisávacích komínků, pokud v atice není dostatečné množství přisávacích otvorů.

Jak správně zaizolovat stěnu, či příčku?

Vyskytují se na Vaší půdě volné plochy?

Kde je vhodné umístit distanční podlahový systém (DPS) a revizní lávky (RL)?

Jaké typy domů je vhodné zateplit?

Zateplit potřebují samozřejmě všechny typy domů, které ještě zatepleny nejsou. U starších domů je izolace nutná, protože většina z těchto domů již nevyhovuje současným normám. Dříve byly energie ať už plyn nebo elektrika levné, postupem doby se již energie zdražily natolik, že každý únik se nám prodraží. V minulých dobách se domy nezateplovaly. Půdní prostory tak byly zachovány hlavně pro úschovu sena pro domácí zvířata. Nyní je v těchto domech potřeba vhodnou izolaci opět doplnit. Naše firma realizuje samozřejmě také kromě zateplení starších rodinných domů i zateplování novostaveb. Pro novostavby je kvalitní izolace velmi rychlým a efektivním řešením bez zbytečných odpadů, prořezů a zejména bez vzniku tepelných mostů, a to zejména u vazníkových konstrukcí nízkoenergetických, či pasivních domů za investici, která je již srovnatelná s klasickými deskovými materiály.

Problémy stropů a střech, kterým chybí kvalitní izolace:

Foukaná izolace je vhodným řešením zateplení pro rodinné domy

Po aplikaci foukané izolace je vytvořena souvislá vrstva na rozdíl od desek, kde jsou spoje znatelné a obtížně se překrývají tak, aby jednotlivé na sebe kladené vrstvy na sebe byly dokonale spojeny.

Machstav garantuje svým zákazníkům nejenom dodanou objemovou hmotnost nové vrstvy izolace, ale všechny důležité stavebně technické parametry nové izolační vrstvy dle oborové normy ČSN EN 14 064-2, která je vytvořena speciálně pro foukané minerální izolace. Foukaná izolace s tepelně izolačními parametry prvotřídní kvality zajistí ve Vašem domě dokonalou tepelnou pohodu. Kvalitní zateplení domu také zvyšuje hodnotu nemovitosti. Přesvědčte se o skvělých výhodách této izolace a shlédněte vida, která jsme pro Vás připravili.

Kvalitní izolace Vašeho domu Vás ochrání před nepříjemnými plísněmi, rampouchy, také zamezí opadávání omítky a hlavně výrazně ušetříte za teplo. Investice za kvalitní zateplení pro rodinné domy se vyplatí, protože se Vám do budoucna mnohonásobně vrátí.

 

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY VE FOUKANÉ IZOLACI

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Poctivá česká foukaná izolace dokáže snížit náklady na vytápění až o 40% a to za pouhé 4 hodiny.

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace