Dutiny DU - označení pro způsob zateplení do takového typu konstrukce, kde je izolace nafoukaná do svislé kolmé dutiny mezi dva pevné prvky. Typickým příkladem jsou dřevostavby, kde se vyplňuje prostor mezi jednotlivými dřevěnými prvky – dutiny. Dalším příkladem mohou být zděné stavby s takzvanými lícovými cihlami, které obezdívají nosnou konstrukci domu z jiných cihel. Mezi nosnou konstrukcí a lícovými cihlami vzniká dutina, která se dá vyplnit izolací a to foukáním. Poměrně často se setkáváme i s nastavením ostění v podkrovních místnostech, protože tato část podkrovní vestavby byla špatně zaizolovaná a je třeba vytvořit dutinu, aby se dala doplnit další vrstva izolace. Izolování kolmých dutin se řeší vesměs u rodinných domů. Nová norma EN 14064-2 hovoří o takovéto konstrukci jako zděná stěna s dutinou.

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY VE FOUKANÉ IZOLACI

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace